خبرگزاری بخدی

امروز ١٣ حمل ١٣٩٤
آگهی

پیروزی تیم ملی فوتبال افغانستان در برابر سریلانکا

سه شنبه ١٥ قوس ١٣٩٠ ساعت ١٣:١٣

در ادامه مسابقات فوتبال جام قهرمانی کنفدراسیون جنوب آسیا که در هند جریان دارد، تیم ملی فوتبال افغانستان با نتیجه پرگل سه بریک، بر سریلانکا پیروز شد.

این تیم با وجود داشتن امکانات محدود و سهولت های اندک، توانست یک بازی قوی را مقابل حریفش به نمایش بگذارد.

ملی پوشان فوتبال افغانستان با امکانات محدود مالی و نداشتن بازیهای تدارکاتی، دراین مسابقات درخشیدند. ملی پوشان فوتبال افغانستان با امکانات محدود مالی و نداشتن بازیهای تدارکاتی، دراین مسابقات درخشیدند.

پس از آغاز بازی، ابتدا سریلانکا موفق شد در دقیقه 15 اولین گل بازی را به ثمر برساند.

پس از این گل، بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان توانستند دردقیقه ۲۱ توسط سنجراحمدی با یک شوت از راه دور، در وازه سرلانکا را باز کند.همین بازیکن توانست در دقیقه 35 گل دوم را به ثمر برساند.

پس از به ثمر رسیدن دومین گل تیم افغانستان، سریلانکایی ها تلاش کردند که بازی را به تساوی بکشانند اما در اواخر بازی، ارسال یک کورنر توسط هارون فخرالدین، فرصت را برای عطا محمد یمرالی مساعد ساخت تا با یک ضربه سر سومین گل افغانستان را به ثمر برساند.

این پیروزی، افغانستان را درکنارتیم های هند ونیپال به عنوان سه تیم نیرومند مسابقات قرارداد.

سنجر احمدی به خاطردرخششی که دربازی از خود نشان داد، به عنوان بهترین بازیکن این میدان شناخته شد وجایزه ویژه را از آن خود کرد.

پیش از این ملی پوشان کشور توانستند در یک مسابقه خوب، با هند میزبان این رقابتها به تساوی یک بر یک برسد.

در بازی مقابل هند نیز ملی پوشان کشور با ارایه یک بازی خوب و حساب شده توانستند بارها دروازه هندوستان را با خطر مواجه سازند اما در نهایت نتوانستند از بازی برتر خود نتیجه بگیرند.

تیم ملی فوتبال افغانستان فردا چهارشنبه، مقابل تیم نسبتا ضعیف بوتان قرار می گیرد و پیش بینی می شود که به راحتی از سد این تیم بگذرد.

ملی پوشان افغانستانی در صورت پیروزی مقابل بوتان، برای نخستین بار در تاریخ این کشور، به مسابقات نیمه نهایی مسابقات جام کنفدراسیون جنوب آسیا، راه خواهد یافت.

تیم ملی فوتبال افغانستان برای نخستین بار در دهه ۱۹۴۰ به فعالیت آغاز کرد. اما پس ازآخرین بازی آن در۱۹۸۴ درچهارچوب مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا، و با شدت گرفتن جنگهای داخلی دراین کشور، این تیم برای نزدیک به بیست سال از فعالیت بازماند.

پس از سقوط رژیم طالبان، تیم ملی فوتبال افغانستان با شرکت در بازیهای آسیایی بوسان کره جنوبی در سال ۲۰۰۲، باردیگر پا به عرصه بازیهای بین المللی گذاشت.

این تیم از نظر حمایت های مالی و بازیهای تدارکاتی از امکانات نسبتا ناچیزی بر خور دار بوده و کارشناسان ورزشی می گویند، در صورتی که این تیم از نظر امکانات مالی و بازی های تدارکاتی تقویت شود می تواند در قاره آسیا حرفی برای گفتن داشته باشد.

تیم های ملی فوتبال ایران، کوریای جنوبی، جاپان، عربستان سعودی و چین از تیم های در جه اول و مطرح قاره آسیا هستند.

ورزشی – بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

آگهی

تبلیغات

آگهی

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks